Český Krumlov

Noční prohlídky

Adresa: Cestovní agentura Oto Šrámek; Křížová 442, 381 01 Český Krumlov
Telefon/fax: +420 380 714 402
Mobil: +420 602 428 016
E-mail: oto.sramek@seznam.cz

Prodej vstupenek v informačním centru!

Otevírací doba:

duben, září, říjen denně od 19:30
květen – srpen denně od 20:30

POZOR! Prohlídky probíhají v angličtině a němčině; prohlídku v češtině je třeba předem objednat na tel. +420 602 428 016 nebo e-mailem na oto.sramek@seznam.cz.

Vstupné:

STARÉ MĚSTO 250 Kč/osoba (děti do 10 let zdarma)
A ZÁMECKÁ NÁDVOŘÍ 300 Kč/osoba (děti do 10 let zdarma)

Denní procházku městem máte za sebou a posvačili jste v tolika stylových restauracích, že už na večeři nemáte ani pomyšlení? Dřímá ve vás duše romantika? Fascinuje vás podmanivá atmosféra historické architektury? Prohlédněte si jádro Českého Krumlova v noci, když se zavřou obchody, křivolaké uličky potemní a největším monumentům přidá na tajemnosti pouliční osvětlení.

Na výběr máte ze dvou prohlídkových tras:

Staré město (asi 60 minut) – Za doprovodu profesionálního průvodce, který tichým vyprávěním atmosféru místa jen umocňuje, projdete historické centrum Českého Krumlova. Dozvíte se něco z historie města, jeho stavebního vývoje i současnosti. Vaši fantazii dozajista podnítí pověsti o založení Krumlova, šíleném levobočkovi císaře Rudolfa II. i podvodném alchymistovi. Ti pragmatičtěji založení ocení ukázky architektury původních měšťanských domů a kostela sv. Víta.

Staré město a zámecká nádvoří (asi 90 minut) – Po prohlídce historického jádra Českého Krumlova přichází na řadu dominanta města – honosný zámek s pěti nádvořími. Noční výprava končí u barokního divadla na pátém zámeckém nádvoří.

Kam ještě…

Kde nás najdete
Víte že…

Víte, že na zámku Červená Lhota najdete portrét „nejošklivější ženy na světě“? Podle všeho jí byla Markéta Tyrolská zvaná Pyskatá?